Ranking lokat długoterminowych 2014

Choć najpopularniejszymi lokatami bankowymi są te krótkoterminowe, warto zastanowić się czy oferta dla osób preferujących długie depozyty może być w jakimś stopniu konkurencyjna. Nie od dziś wiadomo, że wybór odpowiedniej usługi bankowej jest niezwykle skomplikowane, szczególnie ze względu na różnorodność oczekiwań konsumentów. Na Polskim rynku z roku na rok przybywa coraz więcej instytucji finansowych, a także świadomych usługobiorców, którzy chcą oszczędzać i ich plany sięgają nawet kilku czy kilkunastu lat. To z pewnością świetny sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa oszczędnościom i możliwość otrzymania pewnych dochodów.

Lokata długoterminowa jest korzystna dla osób, które chcą osiągnąć maksymalne zyski przy minimalnym – w wręcz bez ryzyka. Mimo coraz rozleglejszej oferty lokat kilkumiesięcznych zainteresowani depozytami na dłuższy okres czasu także mogą wybierać wśród usług, skierowanych właśnie do nich. Z takiej oferty skorzystają przede wszystkim konsumenci, którzy posiadają większy kapitał, który mogą zamrozić bez obaw, że kilkunasto-miesięczny okres umowy będzie stanowić dla nich jakikolwiek problem. To zatem dobry sposób by oszczędzać gotówkę na swoją przyszłość lub na przyszłość dziecka czy na jakikolwiek inny cel związany z długim terminem.

Aby pomóc wszystkim osobom, które szukają lokaty długoterminowej, przygotowaliśmy ranking trzech najkorzystniejszych depozytów, które spełniają właśnie takie warunki. Poniżej przedstawiamy ich ogólne założenia – na które warto zwrócić uwagę przed ostateczną decyzją o podpisaniu umowy.

TOP 3 lokaty długoterminowe

 1. Santander Consumer Bank

  Zdecydowany faworyt w rankingu. Atrakcyjność tej oferty można z łatwością uzasadnić niezwykle wysokim oprocentowaniem, które może być konkurencyjne nawet wobec promowanych lokat krótkoterminowych. Deponując pieniądze na Lokacie Direct+ Internet możemy liczyć na odsetki w wysokości 4,10%. Okres umowy zawartej z bankiem to 24 miesiące – jednak istnieje także możliwość podpisania umowy na 36 miesięcy.

  Udogodnieniem dla klientów jest także sposób w jaki Santander udostępnia swoją usługę. Aby założyć lokatę wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek online, który w ciągu kliku minut pozwoli na rozpoczęcie oszczędzania na depozycie.

 1. FM Bank

  Smart Lokata WIBOR Plus to usługa, z którą możemy związać oszczędności na 12, 24 a nawet 36 miesięcy. Minimalna kwota jaką wymaga bank by otworzyć depozyt to 1000 złotych. Lokata posiada zmienne oprocentowanie, które obecnie wynosi 2,50%. Aby założyć depozyt wystarczy wypełnić wniosek online oraz wpłacić środki na wskazany rachunek. FM Bank nie wymaga od swoich klientów założenia dodatkowo rachunku osobistego i pieniądze po upływie terminu wyznaczonego w umowie wrócą na podane wcześniej konto bankowe.

 1. Bank Ochrony Środowiska

  Ekolokata BOŚ Banku zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepszych długoterminowych lokat bankowych. Jej oprocentowanie wynosi 2,30% w skali roku. Choć jest to zdecydowanie gorsza oferta od lokaty Direct Consumer Banku możemy, zakładając ją pomóc akcje ekologiczną prowadzoną przez Słowiański Park Narodowy, która ma na celu ochronę foki szarej. Okres trwania umowy wynosi 12 miesięcy, oczywiście bank umożliwia jej przedłużenie. Tak jak w przypadku wcześniej opisanych usług, aby założyć depozyt wystarczy zgłosić się do oddziału banku lub wypełnić internetowy wniosek.    

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.