Pożyczka na samochód: zabezpieczona czy niezabezpieczona?

Kiedy chcesz zaciągnąć jakąkolwiek pożyczkę, zawsze będziesz mieć do czynienia z dylematami i wyborami. Niezależnie od tego, na którą pożyczkę zdecydujesz się ostatecznie, zazwyczaj są pewne opcje, które otaczają każdą z nich, co może być mylące. Jednak pierwszą rzeczą zbliżającą do podjęcia decyzji jest to, czy pożyczka na samochód będzie zabezpieczona czy niezabezpieczona. Prawie każda dostępna obecnie na rynku pożyczka to jedna lub druga pożyczka, więc co jest najlepsze?

Niezabezpieczone pożyczki samochodowe

Chociaż pożyczki niezabezpieczone wiążą się z większym ryzykiem dla kredytodawców, są one bardziej dostępne i występują w kilku różnych wariantach, takich jak karta kredytowa lub pożyczki osobiste. Ponadto zazwyczaj nie wymagają żadnej formy zabezpieczeń ani aktywów i mogą zapewnia większą elastyczność w zakresie opcji spłaty.

Ale mimo wszystkich tych korzyści nawet najwyższe kwoty pożyczki są niższe niż w przypadku pożyczki zabezpieczonej. Rygorystyczne kontrole kredytowe są przeprowadzane, bowiem musisz udowodnić, że:

  • jesteś wiarygodny
  • jesteś w stanie spłacić pożyczkę w całości

Ponadto, jeśli masz niskie dochody lub miałeś problemy kredytowe w przeszłości, może to znacznie utrudnić zaciągnięcie niezabezpieczonej pożyczki na samochód.

Jeśli Ci się powiedzie, musisz upewnić się, że budżet może obsługiwać spłaty. Wiele niezabezpieczonych pożyczek ma wyższą stopę procentową, która może Cię kosztować w dłuższej perspektywie. Jeśli przegapisz jakiekolwiek płatności lub nie będziesz w stanie spłacić całej kwoty, wpłynie to na Twoją zdolność kredytową, co utrudni ponowne zaciągnięcie pożyczki w przyszłości.

Zabezpieczone pożyczki na auto

Pożyczka zabezpieczona to rodzaj pożyczki chronionej przez cenny składnik aktywów lub przedmiot zabezpieczenia. Jest to mniejsze ryzyko dla kredytodawców, którzy mogą zaoferować większe kwoty kredytu, ponieważ, jak sugeruje nazwa, zapewnisz „bezpieczeństwo”, czy to w domu, czy poprzez ich pieczęć na kupowanym samochodzie – dajesz to niejako w zastaw aby móc pożyczyć pieniądze.

Chociaż kontrole kredytowe są zwykle nadal stosowane w celu zapewnienia wiarygodności kredytowej proces jest bardziej skoncentrowany na bezpieczeństwie, które można zapewnić. Pożyczkodawca widzi przedmiot o wysokiej wartości, który jest oferowany w stosunku do pożyczki, jako gwarancję, że spłacisz w całości pożyczkę, a zatem zachowasz jej własność.

Oznacza to jednak, że pożyczkodawca ma prawo przejąć przedmiot, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona w całości, w tym opłaty i należności. Wpłynie to na wynik kredytowy w taki sam sposób, jak w przypadku niewywiązania się z pożyczki niezabezpieczonej.

Jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów uzyskania większej sumy pieniędzy jest zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej na samochód. Proces ten polega na uzyskaniu pożyczki zabezpieczonej, a samochód jest dla niej cennym zabezpieczeniem. Dostępnych jest kilka zaufanych pożyczkodawców, który umożliwiają takie zabezpieczenie kredytu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.