Najtańszy kredyt gotówkowy

Kilkanaście lat temu, kiedy w Polsce działało zaledwie kilka banków, nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru i chcąc skorzystać z kredytu, niejednokrotnie byliśmy narażeni na ponoszenie dużych kosztów. Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej, na rynku działa kilkadziesiąt banków, wskutek czego obecnie mamy możliwość wyboru i nie musimy zgadzać się na wysokie odsetki. Wystarczy odpowiednio podejść do kwestii wyboru oferty i szukając taniego kredytu zwracać uwagę na kilka podstawowych czynników decydujących o kosztach, jakie poniesiemy.

By znaleźć najtańsze z możliwych rozwiązań, najlepiej jest po prostu samemu przeanalizować każdą ofertę i zapoznać się z warunkami, jakie stawia bank przed kredytobiorcą. Gdy znajdziemy kilka interesujących nas ofert, najlepiej jest je porównać, aczkolwiek wiele osób popełnia tutaj błąd, porównując jedynie oprocentowanie, co niestety nie jest miarodajne. Banki często stosują wybieg polegający na tym, że oferują z pozoru tani kredyt, z niskim oprocentowaniem, natomiast dodatkowe koszty są skrzętnie ukryte. Aby uzyskać pełen obraz kosztów danego kredytu, należy sprawdzić wszystkie opłaty związane z jego pozyskaniem i obsługą, a w szczególności zwrócić uwagę na RRSO, czyli roczną rzeczywistą stopę procentową. Warto jest się też przyjrzeć pozostałym kosztom i opłatom takim jak prowizja, czy marża. Jednakże najwięcej informacji zawsze da nam wysokość raty, dlatego też porównując kredyty, należy to robić dla takiej samej wysokości i takiego samego okresu spłaty. Pamiętaj, że rata zawiera wszystkie koszty i jest ona najważniejszym czynnikiem, któremu należy się przyjrzeć.

Chodzenie od banku do banku zbieranie informacji i porównywanie wielu ofert jest uciążliwe i wymaga sporo czasu. Nie musimy tego jednak robić, gdyż obecnie są szeroko udostępniane wygodne rozwiązania takie jak rankingi, czy też porównania kredytów gotówkowych. Są one z reguły udostępnione na wyspecjalizowane w portalach finansowych, dzięki czemu w jednym miejscu możemy sprawdzić wszystkie najtańsze oferty nawet kilkudziesięciu banków. Rankingi takie umożliwiają nam wygodne porównanie podstawowych parametrów kredytu. Wystarczy podać kwotę, jaką nas interesuje, okres kredytowania, a wszystko zostanie automatycznie wyliczone i otrzymamy wynik. Jeżeli nie będzie nam pasował, gdyż okaże się na przykład, że rata przekracza nasze możliwości, wówczas możemy w prosty sposób zmienić parametry kredytu i dopasować ratę do swoich możliwości.

Korzystając z rankingów, należy pamiętać, że w przypadku, jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości odnośnie kosztów, zawsze warto, jest sprawdzić dany kredyt bezpośrednio w banku, który go oferuje. Dzięki temu zdobędziemy pewność, że kredyt, który wybierzemy, nie sprawi nam niespodzianek w przyszłości w postaci ukrytych wysokich dodatkowych kosztów. Rynek finansowy jest jednak tak bogaty w oferty, że każdy ma szansę na skorzystanie z taniego produktu, odpowiadającego wymaganiom i możliwościom.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.