Co to jest kredyt samochodowy

W ostatnich latach kredyty stają się coraz bardziej popularne i sięga po nie coraz więcej osób. Jak się okazuje ogromnym zainteresowaniem cieszą się również kredytu samochodowe, które jeszcze nie dawno były nieco mniej popularnym produktem bankowym. Coraz częściej banki proponują nam oferty dotyczące tylko i wyłącznie samochodów. Sa to zarówno samochody osobowe jak i przyczepy kempingowe, motocykle, skutery, a nawet łodzie motorowe.

Charakterystyka kredytów samochodowych

Najbardziej charakterystyczną cechą tych kredytów jest zabezpieczenie czyli inaczej mówiąc przedmiot kredytowany. Każdy bank stosuje inne zabezpieczenia jednak do tych najbardziej popularnych zaliczane są zestaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub depozyt karty pojazdu. To te zabezpieczenia po które wiele banków sięga najczęściej. Poza nimi banki również wymagają obowiązkowej dodatkowej formy zabezpieczenia jaką jest cesja praw polisy AC.

Zabezpieczenia kredytu samochodowego

Te liczne zabezpieczenia kredytów samochodowych są stosowane tylko i wyłącznie po to aby kredyt był jak najniżej oprocentowany, a c za ty idzie, aby był dla nas najtańszy. Z reguły dzięki tym zabezpieczeniom kredyt samochodowy jest zdecydowanie tańszy niż kredyty gotówkowe przeznaczone na dowolny cel. W przypadku takich kredytów zabezpieczenia są praktycznie żadne w związku z tym zdecydowanie droższe są wszelkie opłaty a co za tym idzie miesięczna rata kredytu. Dlatego tez jeżeli decydujemy się na kupno auta i chcemy zaciągnąć kredyt najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie kredyt samochodowy. Poprzez zabezpieczenia banki zmniejszają ryzyko udzielania kredytu, jednak nie zawsze stanowi to regułę.

Kredyt samochodowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem możemy zaciągnąć go zarówno na kupno auta nowego z salonu jak i na kupno auta używanego. Dla banku nie ma również żadnego znaczenia FAT gdzie kupujemy auto, czy będzie to salon samochodowy, komis, giełda samochodowa czy też kupimy je od osoby prywatnej. Bardzo dużo banków i instytucji bankowych finansuje również auta sprowadzane z zagranicy.

A zatem jeżeli tylko znudziła nam się już nasz stary samochód i przymierzamy się do kupna nowego pojazdu jednak nie mamy wystarczającej kwoty pieniędzy, z pewnością jednym z najlepszych, najbardziej opłacalnych i najprostszych rozwiązań będzie kredyt samochodowy, który z pewnością spełni nasze oczekiwania. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje o jego zaciągnięciu zapoznajmy się z ofertami różnych baków i wybierzmy ta która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.